Arrows U9 podruhé zlatí ve Winter League!

| Barbora Večeřová | Aktuality

Po úspěšném vstupu do zimní ligy v 1. turnaji pořádaném v Ostravě již v prosinci loňského roku, tým Arrows U9 obhájil vítězství i ve druhém kole v Olomouci.

V úvodním zápase jsme nastoupili proti pořádajícím Skokanům Olomouc. Hned v první směně jsme se ujali vedení, které jsme si udrželi dobrou hrou v obraně a i bez dohrávky na pálce v poslední třetí směně jsme zvítězili 3:1. Ve druhém zápase s týmem Hit Opava dostali ve vnitřním poli příležitost zahrát si také méně zkušení začínající hráči. Obstáli výborně na nadhozu, kečrovi i druhé metě. Změny v sestavě se zamlouvaly i zkušeným borcům, kteří si tak mohli vyzkoušet pro ně méně obvyklé posty. Důležité však je, že i s takto obměněnou sestavou jsme porazili soupeře, který na turnaj přijel s několika staršími dětmi v konečném skóre 5:1. V posledním zápase základní skupiny se na některých dětech sice projevila únava, ale i přes občasné zívnutí v poli jsme drželi vyrovnaný krok s naším tradičním rivalem Klasikem Frýdek-Místek. Po první směně, ve které se nám nepodařilo skórovat ani při plně obsazených metách, jsme následující bezchybnou hrou v obraně dospěli za stavu 0:0 až do čtvrté směny. Klasik využil našeho zaváhání v obraně, a i přes naši pozitivní bilanci 4:0 na hity, nakonec slavil vítězství 1:0.

Ve finálovém souboji jsme se opět střetli s Klasikem a boj to byl znovu vyrovnaný, jak na hřišti, tak na tribuně. Děkujeme rodičům za jejich ohromnou podporu! Hráči si zažili atmosféru nevídané intenzity a vyrovnali se s ní báječně. Ve druhé směně se v tomto utkání domácí Klasik ujal vedení 1:0, ale poslední a rozhodující směna patřila nám a po krásných odpalech do vnějšího pole jsme se ujali vedení 3:1. Soupeř již v dohrávce nedokázal odpovědět a po našich třech nelehkých, ale bezchybných zákrocích jsme ve finálovém utkání zvítězili!!!

Speciální pochvalu si zaslouží za mnoho povedených zákroků a odpalů naše opory: Filip Duda, Petr Hrbáč, Dan Parva a Martin Večeř, dále Tom Albertovič za nejen nádherně chycený line-drive, Jarek Bajger za největší zlepšení na pálce, Ondra Nováček za příkladnou bojovnost v rozhodující chvíli finálového utkání a začínající hráči: Vojta Jalůvka za ohromnou energii a nasazení v prvním turnaji kariéry, Sofie Mintonová za soustředěnou hru ve vnitřním poli a Elen Sionková za bod stažený úspěšným odpalem.

Arrows v Dolní oblasti Vítkovice

| Radim Kepák | Aktuality

Arrows pod Vysokými Pecemi!!!
Nemáme sice Hradčana, ani známý most, natož orloj, bo na ostravské radnici na něho nezbyly prachy, ale co je naše, to jsou přece Vysoké pece!
Kdysi místo zaprášené a rachotící, ale včera již plné sportu a zábavy. Arrows Klub ve spolupráci se Steelers byl součástí již 6.ročníku City Cross Sprint. Mezi plynojemy a kovovými monstry se proháněli biatlonisté všech kategorií. Uvnitř v hale Gong byly pak k vidění různé další sporty a Arrows byli při tom! Malí i velcí si zkusili odpálit míče ze stativu, odnesli si domů propagační materiály ČBA i Arrows a zároveň jsme promovali i všechny akce v Arrows Parku, Pohár CEB 5.-9.6. 2018 i Mistrovství Evropy žen 2019. Celá akce pak vyvrcholila společnou autogramiádou Jakuba Malíka, Borise Bokaje, Tomáše Juněce, Tomáše Ondry, Aleše Navrátila a za něžnější část pak Robiny Burkovičové, Alexandry Slané, Báry Savioly a Terky Kubicové a hráčů Steelers a setkala se s velkým zájmem.
Rozdáno bylo mnoho podpisů a těšíme se na své příznivce na Opening Day 30.3. od 19:00 se Skokany.
Poděkování za zabezpečení akce patří Michalu Liskovi a mladým nadějím Sebastianu, Kaločovi, Martinovi Kazimirskemu a Zuzaně Pláničkové.
Atmosféru dne skvěle zachytil náš fotograf Jarda Pigula

https://www.facebook.com/arrowsostrava/

 

U10 začali sezonu ve velkém stylu

| Jakub Martinčák | Aktuality

Na tříkrálovou sobotu byl naplánován jediný zimní turnaj kategorie U10. Do nádherné haly opavského gymnázia se sjela pětice týmů – Arrows Ostrava, Klasik F-M, Skokani Olomouc, Rawa Katowice a pořádající Hit Opava. Po domluvě s vedením oblasti se na tomto turnaji nevyhlašovalo umístění, důraz byl kladen na to, aby si děti zahrály a užily hru bez tlaku na výsledky. Naši hráči však projevili velkou chuť vyhrávat a hned v prvním zápase se po třech pálkách ujali vedení 11-1, které dovolili po chybách opavským korigovat v poslední dohrávce na 11-5. V druhém zápase s Klasikem jsme čekali vyrovnanější průběh, poté co se soupeř ujal vedení 2-0 na začátku první směny. Od té doby však děti zpřesnily obranu a byly to poslední obdržené body toho dne. Probudila se i pálka, a zatímco v prvním zápase hodně bodů šlo na vrub špatné hry v poli soupeře, tentokrát se o výsledek děti zasloužily pálkařsky a doběhy jen přibývaly. Skóre se po třech směnách zastavilo na 14-2. Další zápas byl opět jednoznačnou záležitostí, kdy jsme si hladce poradili s katowickou Rawou v poměru 13-0. Nejtěsnější zápas tak byl poslední s olomouckými Skokany, kdy byla pálka už slabší, ale obrana opět bezchybná, výsledek 5-0. S konečným výsledkem čtyři výhry, žádná porážka a skóre 43-7 jsme tak obsadili pomyslnou první příčku. Ta se jak je psáno výše nevyhlašovala, namísto toho se z každého týmu vybíraly děti do zápasu nazvaného All-stars, kde měly možnost si zahrát pod vedením jiných trenérů a s novými spoluhráči. Za dnešní výkon by si to zasloužily téměř všechny děti. Tři naše děti navíc ví, jaké je to odpálit homerun. Předvedená hra slibovala, že se můžeme těšit na další turnaje a pomýšlet na lepší umístění i v celorepublikovém měřítku.

Za Arrows U10 nastoupili: Tomáš Albertovič, Jarda Blažek, Filip Duda, Petr Hrbáč, Eliáš Osmančík, Fanda Pavelka, Vítek Robenek, Kuba Rusz, Helenka Rýparová, Dan Stříž, Honza Vaňák a Martin Večeř, pod vedením trenérů: Jakub Martinčák, Jaroslav Blažek a Barbora Večeřová

"Centračně-stabilizační cvičení" - teorie a praxe

| Pavel Burkovič | Aktuality

Ve spolupráci s Výborem oddílu kulturistiky Vysokoškolského sportovního klubu VŠB-Technické univerzity Ostrava Vás zveme na seminář s obsahem:

"Centračně-stabilizační cvičení" - teorie a praxe, který se koná ve čtvrtek 18.ledna 2018 od 9.30 do 16,30 h.

Přednášejícím je PaedDr. P. Tlapák, CSc., Mistr Evropy 1976 a mnohonásobný Mistr republiky v kulturistice. Dnes autor uznávaných článků a publikací v oblasti kulturistiky a pohybu, jako např. Tvarování těla pro muže a ženy, od r.1994 již 8-mé vydání a Kloubní kondice, centračně stabilizační cvičení, od r. 2013 již 3-tí vydání.

Seminář bude mít 2 části s následujícím programem:

I. První část se uskuteční v aerobickém sále KTVS, koleje VŠB-TUO, spojovací chodba J, Studentská 1770/1, Ostrava-Poruba v době od 9,30- 11,30 hod. s programem:

1/ teorie:
tendence a spolupráce svalů, stabilizační programy
úloha šlach a svalových povázek (fascie)
zásady cvičení

2/ praktická cvičení:
diagnostika a nácvik kloubní kondice obecně
předcházení bolesti zad u široké populace a vybraných sportů - basketbalistů a volejbalistů - ale i dalších sportů včetně doporučených cvičení​

(doporučujeme účastníkům cvičební úbor s sebou z důvodu praktického nácviku získaných znalostí, na místě je šatna i sprchy).

II. Druhá část se uskuteční v posilovně - Fitnes centrum KTVS, koleje VŠB-TUO, Studentská 1770/1, Ostrava-Poruba v době od 12,30 - 16,30 hod. s následujícím programem:

1/ hlavní zásady správného technického provedení cviků v posilovně, posilování příslušných svalových skupin a jejich zařazení do spolupráce s ostatními svalovými skupinami,

2/ předcházení bolesti zad a kloubů u lidské populace, speciálně u studentů. Zařazení jednotlivých cviků do cvičebního programu, hlavní zásady tvorby cvičebních programů.

(opět doporučujeme účastníkům cvičební úbor s sebou z důvodu praktického nácviku získaných znalostí, na místě je šatna i sprchy).

Svačiny sebou, oběd je možný v Třebovické baště, menu 11-14 hodin, Vědecko-technologický park VTP dole za budovou D kolejí nebo v dalších okolních restauracích. Lehké občerstvení v bufetu VŠB-TUO, přiléhajícím ke KTVS.

Za výbor oddílu kulturistiky VSK VŠB-TU Ostrava Mgr. Karel Janků, kontakt Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 044 208

Školení trenérů mládeže - aneb jak dělat baseball a softball pro děti zábavně a správně

| Petr Kovala | Aktuality

Termín: 27. - 28. ledna 2018

Místo: sobota - tréninkové prostory v Průmyslovém areálu v Martinově

            neděle - Arrows Restaurant - velký salónek (učebna)

Pořadatel: Arrows - SKSB Ostrava - Michal Lisko - 603 368 279 - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Školení je určeno trenérů a rodičům pomáhajícím na trénincích mládeže U7 až U13.

Je pořádáno pod záštitou ČBA - region východ a je zdarma!

Přednášející:

Richard Kania - TMK ČBA, mezinárodní zkušenosti Izrael, USA, reprezetace ČR

Zuzana Šraiberová - kondiční specialistka

Mudr. Martin Mohyla - LK ČBA, specialista, lékař reprezentace ČR

Otto Pospíšil - kondiční specialista, fyzioterapeut reprezentace ČR

Program v sobotu 27.1.2018 (Martinov):

9:00  Zahájení

9:15  Rozcvička (nemusí být nuda)

9:45  Drily na rozvoj koordinace (gymnystika)

10:30  Drily na rozvoj rychlosti (speed and agilty)

11:00  Specifické rozházení - (fun zóna) základy

11:30  Teorie chaosu - házení

12:00  Oběd

13:30  Teorie tréninku - schéma

14:30  Pálka - základy

15:15  Běh po metách

15:45  Hry pro děti

16:45  Docvičení, zklidnění

17:15  Ukončení sobotní praktické části (otázky, odpovědi a připomínky)

18:00  Večeře

19:00  Diskuze (co vás zajímá)

Program v neděli 28.1.2018 (Restaurace Arrows):

9:00  Pozitivní koučink (Trénink2)

9:50  Hluboký trénink / talent code

10:30  Poznatky z Horské kliniky

12:00  Zakončení

Prosíme zájemce, aby kontaktovali Michala Liska na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo mobilu 603368279