Vytisknout

MODRÉ ŠÍPY NARAZILY NA ČERVENÝ TRÁVNÍK

Napsal Radim Kepák |

V sobotu se DORUBALO!

Nejlepší nadhazovač turnaje v červeném dresu Kryštof Trávník byl hlavní osobou nejlepšího zápasu a Mistrovství republiky kadetů pořádaného na Arrows. V semifinálovém večerním utkání pod světly mezi domácími Arrows a Technikou Brno zařídil v pěti směnách celkem 10 K, domácí pálkaři byli na jeho točku krátcí. Za pět směn dovolil Arrows pouze 2 odpaly.

Za Arrows nastoupil na kopci Kuba Kubica a odvedl velice solidní výkon, za čtyři směny umožnil pouze 2 body na 6 hitů. Jeho výkon byl podpořen dobrým výkonem obrany, kdy za zmínku stojí např. v první směně třetí aut Trávníka zahraný středním polařem Ondrou Satoriou přímým příhozem na třetí metu po hlubokém odpalu čtvrtého pálkaře Techniky Zoufara.

Technika Brno se ujala ve druhé směně vedení 2:0, domácí Arrows pak ve vypjatém závěru v šesté směně srovnali na 2:2, kdy Trávník trefil prvního pálkaře Satoriu Ondru, ten pak postupně krádežemi získá třetí metu. Vojta Ovčačík je sice out, ale svým odpalem posune Satoriu pro první bod Arrows. Filip Matějka dostává metu zdarma již na střídajícího nadhazovače Buriana a situace se opakuje a postupuje krádežemi až na třetí metu. Martin Flusek se dostane na první metu přes odpal a rázem je situace pro Techniku stresující, srovnávací bod na třetí metě a vedoucí na první a špatný start střídajícího nadhazovače, BB a hit. Když Jindra Adamus propálí vnitřní pole Filip doběhne je stav vyrovnán. Atmosféra v hledišti skvělá, jeden out, obsazená druhá a třetí meta na pálce druhý lead off Kuba Kubica. Ten je však na střídajícího Buriana strike out. Suplující Michal Prokeš dostává metu zdarma, všechny mety obsazeny, dva auty, prostě situace pro BIG GAME a velké hráče, drama se stupňuje. Získají Arrows vedoucí bod?. Po velkém boji je však Mára Chlup strike out a šestá směna končí 2:2. Je vyrovnáno, drama vrcholí. O dramatičnosti okamžiku svědčí i vyhozená rukavice hostujícího nadhazovače Buriana po posledním autu směny jako by vyhrál Světovou sérii... prostě nervy pracují, hráči do zápasu dávají vše a adrenalin je všude... Noční Porubou pod světly se ozývá řev stadionu, okna sídliště jsou otevřena.... Poruba Cubs....

Od páté směny je na kopci za Arrows hvězda domácího týmu Ondra Satoria, který drží pálkaře Techniky zkrátka 2 2/3 směny 6 K. Dohrávka šesté směny v podání Ondry na kopci by měla znamenat uklidnění domácího týmu, protože posílá Sázavského a střídajícího Buriana na lavičku strike outem a prvního pálkaře Kelara pak zahraje obrana infield autem 5-3.

Sedmá, možná poslední směna utkání.

Domácí Arrows jdou na nervózního, ale nabuzeného Buriana na pálku. Kuba Grepl je sice po tvrdém odpalu první out, ale tlak domácích se stupňuje, když Ondra Satoria získává první metu zdarma. Bohužel nervozita si vybírá svou daň a Ondra se vydává na svou „pouť" je chycen při „zbrklém" výběhu na leváka Buriana. Dva outy... jiskru naděje dává Vojta Ovčačík, který dostává metu zdarma. Filip Matějka posílá svůj odpal do středního pole a Arrows obsazují první a druhou metu. Tlak domácích Arrows stupňuje bouřlivě podporován plným hledištěm diváků. Spojka Techniky Kelar zachycuje odpal Martina Fluska a směna je u konce. Technika jde na dohrávku.

Začátek dohrávky sedmé směny je pro Techniku šťastnější, skákavý odpal Trunkáta není zachycen druhou metou a máme prvního pálkaře na chybu, na metě. Když druhý pálkař Trávník, který měl velký den posouvá odpalem přes střed Trunkáta na metu a druhou a sám obsazuje první. Drama vrcholí, hráči Techniky postoupí krádeží na třetí a druhou metu, domácí jsou v tlaku a přichází velká chvíle Ondry Satorii, nadhazovače domácího týmu, který dvěma SO zajistí uklidnění a zdá se, že hra by mohla pokračovat Tie-breakem. Domácí by si jistě vybrali na posici pálkaře svého nejlepšího a to Ondru Satoriu, který s celkovým famózním BA 0,727 byl nejlepším pálkařem Mistrovství. Myšlenky je třeba potlačit ještě není dobojováno. A zápas končí posledním autem.

Zpět do hry, situace dva outy, druhá a třetí obsazená a na kopci dominující nadhazovač Satoria. Kouči Techniky Brno si berou „time" svým pověstným brněnským hantecem tentokrát se slovenským přízvukem.

Drama vrcholí a kotel vře. Nadhazovač domácích Satoria začíná svůj nadhoz z wind up, Trunkát se rozebíhá a krade domácí metu, slajd, teč, obě družstva na nohou a rozhodčí ukazuje safe.... Je dobojováno, emoce, emoce, emoce......domácí se cítí ukřivděni, červení se radují, rozhodčí má vždy pravdu a hlavně stojí nejblíž.

Hlavou blesknou myšlenky, kdyby v té či oné směně se stalo to...., kdyby ten ukradl....., kdyby nadhazovač házel set, kdyby.... Je možno rozebírat a hodnotit a třeba se i vzít ponaučení. V každém případě byl to špičkový zápas, škoda, že jich v sezóně nebylo více.

Oslava českého kadetského baseballu, která bavila všechny diváky.

Zpět k Mistrovství ČR kadetů a cesta od prvního dne, velice stručně.

Arrows-Eagels 8:5

Vyhráli ti, co chtěli prohrát méně!!! O kvalitě tohoto zápasu svědčí poměr hitů na straně Arrows 7 a na straně Eagels 2 a počet errorů na straně Arrows 5 a na straně Eagels 6. Prostě zápas chyb a špatných zákroků, který nakonec skončil vítězstvím Arrows. Na kopci se postupně za domácí vystřídali čtyři nadhazovači Kubica, Grepl, Prokeš a Chlup.

Večerní zápas pod světly aneb Draci nám mají co oplácet!

Studené počasí a Draci zničily Šípy!

Arrows – Draci 3:11

Kdo vzpomínal na semifinálový zápas v Poháru v Brně, kdy jsme Draky porazili, musel velice rychle zapomenout. Draci se na Arrows tentokrát velice dobře připravili a hráli svoji strojovou a přesnou hru.

Hostujícího nadhazovače Martina Fluska přivítali sérií odpalů a v první směně se ujali vedení 3:0 a Martin neodházel ani celou směnu, když se HC Arrows Kepák rozhodl v rámci pravidla o nadhozech jej ušetřit na další zápas. Draci přidávali každou směnu bod za bodem a bohužel hráčům Arrows se nedařilo najít nic co by zastavilo tento stroj. Pro svou bezmocnost na pálce pak našli v průběhu zápasu viníka a to rozhodčího na domácí metě. Po pěti směnách se skóre zastavilo na 11:3 pro Draky Brno. O síle dračích pálkařů svědčí výsledek zápasu na hity Draci 14 a Arrows 4. Draci hráli bez chyb, Arrows 2 chyby Draci nechali na metách 8 hráčů Arrows pouze 3.

Diváci se těšili na tento večerní zápas pod světly, ale v chladném počasí je hra domácích Arrows moc nerozehřála.

Po tomto zápase Arrows skončili ve skupině druzí a druhý den ráno se hrál dodatečný zápas o postup s Hrochy Brno.

Přišel, Viděl, Odpálil!!!

Matěj Satoria rozhodl!

Arrows: Hroši Brno 10:0

Sobotní ranní zápas, kouč domácích Kepák se netajil svými obavami.... V Brně jsme na Poháru a turnaji měly s urputnými Hrochy problémy, říkal s obavou před zápasem.... Na kopec Arrows nasadili posilu z Olomouce Martina Fluska a ten odházel Complete, kdy se Hroši dostali nejdále na druhou metu. Zápas byl plně v režii Arrows, kdy všechny ukazatele byly lepší pro Arrows, menší množství chyb 1/4, větší poměr hitů 9/2 hráčů na metách ponechali Arrows více 7/4.

Výborný výkon podal Martin Flusek, kterému chytala další posila Jindra Adamus z Klasiku. Posledním pálkařem zápasu se stal poprvé střídající Matěj Satoria, který na nic nečekal a první sice trošku vyšší nadhoz napálil do vnějšího pole, tím poslal Michala Prokeše na poslední desátý bod a ukončil zápas rozdílem. Následovala radost v klubku svých spoluhráčů, prostě něco jako vítězný „walk off"...

A večer nás čekal zápas pod světly s Technikou Brno o finále, ale o tom píšeme v první části.

NEDĚLA A MY RUBEME KOBZOLE !

PROKY JE CHLAP!

Arrows : Kotlářka 6:10

Opakování finále z Brna. Tyto zápasy dvou prohraných ze semifinále nemají kouči rádi a zejména v mládežnických kategoriích. Oba týmy zklamané po semifinále, těžko se hráči motivují, chybí náboj, třetí den, poslední zápas. „včera jste hráli výborný baseball a doufám, že dneska nebudu po vás muset řvát... říkal před zápasem s Kotlářkou kouč Kepák svým hráčům. Bohužel předpověď se vyplnila nejenom, že se oba týmům hra moc nedařila, ale byl slyšet i ten slibovaný vyšší hlas z lavičky, kdy se kouči domácích a byli celkem tři vedle HC Kepáka pak Asistenti Kovala a Chlup snažili motivovat své hráče. Marně. Kotlářka po první směně vedla 2:0. Ve druhé směně byl nešťastnou náhodou tvrdě napálen nadhazovač domácích Prokeš do nohy. Z výrazu tváře bylo vidět, že se jedná o velice bolestivé zranění, ale Michal po delším ošetření fyzioterapeutem domácího týmu nakonec ještě bolest překonal a doházel dva pálkaře. Baseball občas bolí a velcí hráči musí překonávat bolest. „Baseball je baseball a není to ping pong"... říkal kubánský hráč bývalých Arrows – VOKD Martin Cantillo po tom co trefil reprezentačního nadhazovače Holandska.

Bohužel i toto intermezzo poznamenalo vývoj zápasu a Arrows nakonec sbírali na „Šípovém polu kobzole"...

Statistiky hovoří Arrows/Kotlářka hity 9/13 errory 4/4 lob 5/7

Summary

Skončila sezóna kadetů Arrows 2013 a skončila se čtvrtým místem na Mistrovství republiky. Celý rok tento tým neměl pravidelnou soutěž a účastnil se Poháru ČR 2.místo, turnaje Velká cena Brna a několika přátelských zápasů.
Někteří hráči si užili atmosféry reprezentačního dresu a velkého baseballu třeba na Mistrovství světa na Taiwanu (Ondra Satoria), někteří reprezentovali v kadetským repre týmu (Kubica a Grepl). Mnozí nastoupili v zápasech za juniory a s nimi vybojovali třetí místo v dlouhodobé soutěži (Satoria, Grepl, Kubica, Illek, Ovčačík). Někteří „jenom" změnili svůj přístup k baseballu a stali se velice platnými členy týmu (Ovčačík), někteří se snažili dostat do základní sestavy a bojovat s nedostatkem technických dovedností (Klimo), někteří si zkusili zahrát vyšší baseball a zjistili jak bolí (Prokeš), někteří si vyzkoušeli co to je být vyloučen na dva utkání a oslabit tak tým (Kovala), někteří zjistili, že baseball je jednoduchý sport a stačí přijít, vidět, trefit a pak si to užít a proto to vlastně hrajeme (Mates), jiní zjistili, že není vždy posvícení, že posice lead off je těžká a musí se na pálení pracovat, (Illek MČR no hit). Další (Číž, Janša) zjistili, že umí hrát baseball, a mají šanci, když na sobě budou pracovat být v základní sestavě. Další si užili baseballu jako odskočení od tenisu (Matějka) a byli přínosem, naše posily z Olomouce (Flusek), Klasiku (Adamus), Jablonce (Chlup) si vychutnali atmosféru týmu vedeného třemi kouči a jedním fyzioterapeutem a skvěle se zapojili do týmu. A na závěr věřím, že všichni si chvíli užili plavby na mediální vlně, když viděli své tváře na bilboardu, plakátech a kampani předcházející MČR.

Důležité je, hrát baseball a bavit tím sebe a diváky!

No a na závěr technická poznámka děkuji kolegům asistentům Kovalovi, Chlupovi a fyzio Micourkovi, technické skupině a organizátorům za skvěle připravenou akci a své matce, že mě slušně vychovala.....

Nemáte oprávnění publikovat komentáře