Vytisknout

Mistrovství ČR kadetů a Arrows jsou druzí!

Napsal Radim Kepák |

Mistrovství ČR kadetů a Arrows jsou druzí!
Finále Arrows s Draky! První směna rozhodla!

„Druhá místa mě začínají štvát“ říká jeden z nejlepších hráčů družstva kadetů Jakub Grepl a pokračuje … bylo to na Mistrovství Evropy, na Poháru už mám těch druhých míst dost, říkal ještě před finálovým zápasem s Draky Brno, chci vyhrát!
Letošní rozlosování kadetského Mistrovství bylo pro Arrows velice slušně rozlosované, v naší skupině jsme měli Draky Brno, které jsme porazili na Poháru v Ostravě, Kotlářka Praha, se kterou máme letos z poháru positivní bilanci a Eagles opět s positivní bilancí vzájemných zápasů.
Mistrovství začíná až v neděli … říká AC Kepák… do té doby se hraje takový zvláštní baseball, kdy kouči kombinují nadhazovače, aby nepřekročili povolené limity, takže to někdy vypadá podivně, počty rozhodují o změně i v v baseballově „nesmyslných“… okamžicích, podotýká Kepák a pokračuje na druhé straně je to pro ochranu nadhazovačů, ale stejně se mi to moc nelíbí … trvá si na svém.

Arrows – Kotlářka Praha 9:5
Start do turnaje je důležitý! Koho nasadí soupeři na kopec! Jak na Mistrovství přistoupit k rotací nadhazovačů! To jsou všechno otázky prvních zápasů.
Takže jedeme na limit a prosím soustřeďte se na počet dobrých nadhozů, protože při vašem limitu nadhozů, jste schopni se „vyházet“ během jedné směny, upozorňoval před zápasem HC Petr Kovala.

3. 10. 2014 12:30123456RHE
Kotlářka100013573
Arrows040032961
Stránka zápasu

Nadhozy celkem 99 na 5 směn !
Jakub Kubica 45 nadhozů 2 a 1/3 směny
Jakub Grepl 29 nadhozů 2 směny
Dan Miavec 13 nadhozů na 2/3 směny
Matěj Satoria 12 nadhozů 1 směna
Arrows LOB 8
Kotlářka LOB 4

Arrows sestava
P – Kubica, C – Chlup, 1B Satoria, 2B Kovala, 3B Prokeš, SS/P/CF Grepl, LF Miavec, CF Černý, RF Košata, Rafael RF 5 inning

V tomto zápase bylo vidět, že soupeř má z našeho týmu respekt, ikdyž se ujal vedení v první směně od druhé směny byli Arrows lepší, celkem 7 ukradených met , přestože Arrows měl menší BA 0,250 a Kotlářka BA 0,280, rozhodlo větší množství BB Kotlářky, celkem 6, Arrows 1BB a agresivita na metách běžců Arrows. Zápas s přehledem zakončil Matěj Satoria na kopci dvěmi SO a ground outem.

Draci – Arrows 7:2

3. 10. 2014 15:0012345RHE
Arrows00011251
Draci00070731
Stránka zápasu

Nadhazovači Prokeš, Rafael, Černý , Chlup.

Počátek zápasu byl vyrovnaný a oba startující nadhazovači Čapka a Prokeš nepustili pálkaře k žádnému tlaku. Ve čtvrté směně se ujali Arrows vedení, aby ihned v dohrávce umožnili Drakům skórovat celkem sedm krát. Nadhazovačům Arrows „zvlhnul“ střelný prach, v dohrávce čtvrté směny, „rozdali“ 4 BB, 1 HP, 1 PB, 2 WP a bylo po zápase. Draci si vzali 7 bodů, přičemž Arrows se podařilo pouze snížit na 7:2.

Startovací sestava
P – Prokeš, C- Daněk, 1B Satoria, 3B Kovala, 4B Kubica, SS Grepl, LF Černý, CF Chlup, RF Košata /Rafael

Takže páteční program byl za námi a v sobotu nás čeká jediný zápas a to s Eagles. A začínají počty, když porazíme Eagles a Draci Kotlářku a Kotlářka Eagles… je to okamžik pro technický doprovod z řad rodičů, kteří připravují koučům různé varianty když, co když a pak by… prostě je co řešit.

4. 10. 2014 12:3012345RHE
Eagles00000012
Arrows300621161
Stránka zápasu

Startující line up
P- Prokeš/Satoria/Miavec, C- Chlup, 1B Satoria, 2B Kovala, 3B Kubica, SS Grepl, , LF Košata, CF Černý, RF Dus /Rafael

Takže po ranním zápase, kdy Kotlářka porazila Eagles nastupujeme na „psychicky oslabené“ Eagles a na kopec nasazujeme Michala Prokeše s jediným ponaučením, začni strajkem. Nadhazovači Arrows podali skvělý výkon a dlouho byl zápas NO Hit Game, až v páté směně se štěstím Průcha z Krče odpálil pomalou „čudlu“ ke třetí metě. Jakub Kubica správně čekal, zdali se míč vykutálí mimo hřiště, ale stavitelé dračího hřiště byli proti. Arrows BA 0,400, Eagles BA 0.071 svědčí o rozdílné síle obou týmu v útoku.
Na kopci se postupně vystřídali Prokeš, Miavec a Satoria, kteří nedovolili soupeři ani bod a po rozdílu v páté směně byl zápas ukončen 11:0 pro Arrows a čekali jsme na výsledek zápasu Kotlářka : Draci.
A zase se „počítalo“. Draci nenechali nikoho na pochybách a vyhráli. V neděli jedeme na semifinálový zápas na Kraví Horu proti nevyzpytatelným Hrochům. Ti nás na turnaji v Brně letos již porazili.

Semifinále – famózní výkony nadhazovačů, slzy i radost hráčů!! Srovnání v sedmé směně na dva outy! Michal Prokeš HERO! Dovedl Arrows do finále! Extra směna rozhodla!! Arrows využili své zkušenosti z extra směn hraných před týdnem s juniorským týmem!

Bude to zajímavý a dramatický zápas říkali kouči Arrows… vše rozhodnou nadhazovači a Kepák dodal… konečně začíná baseball hraje se na o všechno, tento zápas je již „finále“ nelze přemýšlet o nějakém taktizování, chceme-li být Mistři pak jej vyhrajte! Kouči posílají do zápasu své nejlepší nadhazovače Prokeše Arrows a Menšíka Hroši, kteří podávají FAMÓZNÍ VÝKON… říká AC Arrows.

5. 10. 2014 10:0012345678RHE
Arrows00100016852
Hroši10100001353
Stránka zápasu

Startující line up
P Prokeš, C – Chlup, 1B Satoria, 2B Kovala, 3B Kubica, SS Grepl, LF Košata, CF Černý, RF Daněk

Divizní finále soutěže MLB se zrovna hrálo v noci ze soboty na neděli a kouč Kepák říkal hráčům… Giants vyhráli v 18 nastavované směně 3:2 nad Washingtonem a to do konce devátě směny prohrávali 1:0 a oba nadhazovači Hudson/Giants a Zimmerman /Washington házeli skvěle až do deváté směny, kdy Zimmerman z Washingtonu dal první metu zdarma v celém zápase. Následovala výměna nadhazovače a Giants vyrovnali, aby se pak dalších devět extra směn rvali o vítězství… známá věta…. Zápas končí až posledním autem byla hráčům skloňována po celé utkání s Hrochy.
A bylo se na co dívat Menšík z Draků připustil první hit zápasu až v 6 inningu a jeho vystupování na kopci bylo dominantní. Pálkaři Arrows nevěděli co s jeho nadhozy dělat. Když se přidala obrana Hrochů, které vycházelo vše na co sáhla byl stav utkání neměnný. Nebylo divu, že v sedmé směně za stavu 2 outy a obsazená první meta nervózním Matějem Satoriou nikdo nevěřil, že se zápas dát otočit. V té chvíli nastoupilo pravidlo o „vyházení“ nadhazovače Hrochů a v extra inning musel nastoupil nový nadhazovač na kopec Ondroušek. Na dva outy na pálku jde Filip Daněk a tvrdým odpalem přinutil spojku Hrochů udělat chybu a rázem byla situace jedna, dva obsazená, dva outy. Dalším pálkařem byl mladší kadet, čtrnáctiletý Ondra Košata a v této vypjaté situaci ustál zkušeně BB, rázem obsazené všechny mety a další meta zdarma znamená vyrovnávací bod a na pálku nastupuje Jakub Kubica, náš Lead off, zkušený pálkař s výborným čtením nadhozů a ten vystojí další metu a ta znamená srovnání a jedeme dál.
Za Arrows v dohrávce směny pořád nadhazuje Michal Prokeš, který končí sedmou směnu Hrochů dominantně dvěmi SO a luftem ve středním poli.
Hráči Arrows si připravují hru s běžci na první a druhé metě. Vzhledem k tomu, že před týdnem skoro celé vnitřní pole hrálo tuto situaci  v juniorském finále s Draky Brno, jsou lépe připraveni. Kovala na pálce první ulejvka a posun běžců bez outu. Následuje sebeobětovací odpal do středního pole Jakuba Grepl a první bod. Pak se již roztrhne pytel s metami zdarma, WP a chybami obrany Hrochů. Hráči Arrows odskočili na 8:2 a domácí Hroši museli jít do dohrávky za stavu, který pro ně nevěstil nic dobrého. Na obsazené první a druhou metu pálí Jaques na druhou metu a Kovala ve spolupráci s Greplem zajišťuje první aut. Další pálkař pálí na třetí metu, kde Kuba Kubica pouští běžce domů a hraje jistý aut na první metě a čtvrtého pálkaře Hrochů Průšu vyprovází dominantní Prokeš SO… začíná oslava a slzy….
To byl baseball… říkal po zápase AC Kepák, tak hrají velcí hráči, kteří si věří. Skvělá práce celého týmu a to nejen na hřišti, ale i na lavičce, HC Petr Kovala si užil konečně „infarktový“ zápas a jeho „poskakování“ na třetí metě se stalo populárním.
V každém případě máme rekord a jeho držitelem je Michal Prokeš s vynikající statistikou nadhozů a to celkem/ strike 92/78 !!! Za celý zápas pouze 14 bolů!!! Faced 30 Hitters/ z toho začal 26 strikem !!!
Michal byl následně vyhlášen nejlepším nadhazovačem MČR. No comment!

Finále opět s Draky. První směna rozhodla celý zápas! 

5. 10. 2014 15:001234567RHE
Draci30001004113
Arrows0001000141
Stránka zápasu

Startující line up
P – Kubica/Grepl, C – Chlup, 1B- Satoria, 2B Kovala, 3B Prokeš, SS Grepl/Kubica, LF Košata, CF Černý, RF Daněk

Nadhozy Kubica celkem/strike 83/54, Grepl 36/21
Kubica faced 23 hitters z toho začal 14 strike
Grepl faced 11 hitters z toho začal 7 strikem

Každý zápas je jiný a Draci na nás vzpomínali ne zrovna v dobrém. Letos na Poháru v Ostravě skončili na šestém místě a s Arrows prohráli 5:0. Počátek zápasu tak, ale nevypadal, v první směně udělali hosté na dva auty 3 body, které rozhodly celé utkání. V následujících směnách jen navýšili své vedení o bod. Domácí ve finále Arrows nebyli schopni nalézt žádný recept na skvěle házejícího Čapku. Pálka domácích Arrows nebyl v tomto zápase silou a jediný bod získali Arrows na chyby Draků, kdy se na metu zdarma dostal Marek Chlup, aby následující krádeží zmátl hostující Draky, kteří vytvořili překvapivě „čertovo kolečko“ a na dva přehozy získal Mára jediný bod Arrows. Je velkou škodou, že se nám nepodařilo naskládat odpaly, říkal po zápase HC Kovala, protože Draci byli v obraně velice nejistí a vytvořili více chyb než domácí Arrows 3/1. Na kdyby, se bohužel baseball nehraje.
Zápas se dohrál v poklidném tempu a po skončené sedmé směně se mohli radovat v zápase hosté, ale na MBS domácí Draci z vítězství.
A jak říkal smutný Kuba Grepl… zase druhé místo já si na to snad budu muset zvykat…. a rychle dodal, ale to fakt nechci.
A hodnocení trenérů, Petra Kovaly ... proti začátku zimní přípravy, kdy jsme přebírali jednotlivé hráče kadetů, musím spokojeně konstatovat, že se nám společně podařilo udělat kus práce a vytvořit tým, kdy každý hráč zná svoji posici, zodpovědnost a to nejenom k sobě, ale i celku. Máme v týmu velice slušné individuality, reprezentanty, ale všichni tahali za jeden provaz. A ještě na hřišti dodává ...musíme zapracovat více v příští sezóně na fyzické přípravě... na konci finálového zápasu nám už docházely síly. V příštím roce se rýsuje Velkomoravská soutěž U18 takže minimálně s šesti kvalitními týmy, takže je na co se těšit, doplňuje trenér Radim Kepák.

Po poděkování pořadatelům, našim skvělým rodičům, lavičce i těm co na turnaji nenastoupili, ale pomáhali, jak se dalo včetně jednoho maroda, se všichni vydali směr Rohlenka a domů……

PS. Byl to kvalitní turnaj, kde Arrows zanechali skvělou stopu, je jen škoda, že na MBS se nehrál žádný zápas pod světly, které dávají jinou úroveň těmto utkáním. Vzpomněl jsem si z lítostí na skvělá utkání pod světly na Arrows semifinále s Technikou v roce 2013 či zápasy Poháru 2014. Je škoda, že si kadeti nemohou zahrát pod světly na hřišti, kde muži na ME získali historické 4. místo. Tento zájem na propagaci by měla mít asi řídící asociace a vyvinout patřičný tlak na pořadatele, uzavírá trenér.