Vytisknout

MLADŠÍ KADETI PŘIVEZLI STŘÍBRO Z ITÁLIE Z RONCHI

Napsal Kateřina Slaná |

 

Také tento rok zavítali naši mladší kadeti do italského Ronchi dei Legionari na 12. ročník mezinárodního turnaje FLAVIO VISINTIN-PAPI. Turnaje se zúčastnilo 10 týmu, z toho bylo 7 týmu z Itálie, jeden z Rakouska a dva z České republiky (Arrows Ostrava, Eagles Praha).

Turnaj pro nás začínal až ve čtvrtek večer, přesto jsme tentokrát do místa dějiště odjeli už ve středu v ranních hodinách, ať se kluci v klidu ubytují a připraví na těžké zápasy.

Čtvrtek 31.7.2014

Ráno jak jsme se probudili, v plánu byl pobyt u moře a blbnutí ve vlnách. Bohužel nám tento den veškeré plán překazilo podivné italské počasí. Už od ranních hodin lehce pršelo a nebylo nejtepleji, tak jsme změnili plány a vydali jsme se podívat na památník obětem 1.světové války a poté jsme se jeli podívat k nedaleké řece do vedlejší vesnice Redipuglie. A protože stále pršelo a nevěděli jsme, jestli bude hřiště připravené a způsobilé pro náš zapas, tak jsem se tam jeli podívat. Po velké snaze a těžké práci dali organizátoři hřiště do skvělého stavu a mohli jsme se začít připravovat na naše první utkání!

18:30 ARROWS OSTRAVA vs NEW BLACK PANTHERS 3:2

Věděli jsme, že tento zápas nebude vůbec lehký. Čekal nás domácí tým a už z předešlých ročníku jsme věděli, že mají velmi silný tým. A proto jsme nenechali nic náhodě a nastoupili jsme v plné síle. Na kopec se postavila naše jednička Ondra Košata. I přesto že jsme hráli pro domácímu týmu, tak nás překvapilo, že v zápase jsme domácí my. Začínali jsme v obraně a hned první obrana z naší strany byla velmi nervózní, kdy po dvou chybách jsme naštěstí z obrany vyšli bez bodu a šli jsme pálit. Začali jsme hned o začátku, první tři pálkaři se dostali na mety a krásným dlouhým odpalem je Daniel Černý stáhl domů. V dalších směnách už nebylo v naších silách přidat další body. Pálkaři Ronchi ukázali, že umí také pálit a připsali si dva body. Od té doby se obou týmům vedlo v obraně bez chyby a pálkaře drželi nadhazovači. Proto výsledek pro náš prospěch 3:2 a první důležitá výhra na začátku turnaje.

Pátek 1.8.2014

10:30 ARROWS OSTRAVA vs EAGLES PRAHA 7:0

S tímto týmem se potkáváme na ČPB, MČR a turnajích vždy ve už ve skupině, tak proč nejet 800km a nezahrát si s nimi i v Itálii. Věděli jsme, že tento zápas nebude vůbec jednoduchý a hlavně jsme jim měli co vracet. Do zápasu jsme šli jako hosté a naším úkolem bylo dát hned od startu pět bodů, ať jdeme do obrany v klidu. A to se splnilo, pálili jsme krásné hity a díky tomu jsme si připsali hned pět bodů a kvůli bodovému omezení jsme šli do obrany. Na nadhazovací prkno se svým skvělým výkonem blýskl Marek Konečný a téměř žádné velké věci pálkařům Eagles nedovolil. V dalším útoku jsme chtěli zopakovat výsledek první směny, což už se nám nepodařilo. A až v poslední 5 směně jsme uhráli ještě body dva. Do té doby obě obrany hráli bez chyb a pálka byla bez velkých šancí na body. Konečny stav zápasu 7:0 pro nás. A už jsme měli na kontě druhou důležitou výhru. V tomto zápase předvedl excelentní práci na kopci Marek Konečný a také naše obrana, která bez chyb a na pálce se předvedla ve skvělém výkonu. Nestačili jsme se divit. Přesně tomuhle se říká TÝMOVÁ PRÁCE.

Sobota 2.8.2014

14:30 ARROWS OSTRAVA vs FANO BASEBALL 5:1

Od tohohle týmu jsme nevěděli, co můžeme čekat, protože jsme se s nimi za celou dobu turnajů v Itálii nikdy nepotkali a proto jsme nastoupili na kopci s Davidem Prokešem. V první směně to byl souboj nadhazovačů. Protože první naši tři pálkaři pálili na nadhazovače, na rychlejší nadhoz nestíhali a nebyly připraveni. Ale to se vše ve druhé směně změnilo po metě zdarma a erroru v obraně soupeře přišel dlouhý odpal Marka Konečného, který stáhl dva body a sám potom doběhl na pastball, což znamenalo 3:0 pro nás. Potom se snažil i útok soupeře, ale těm jsme dovolili jenom jeden jediný bod tohoto zápasu. Našim klukům tři body nestačili a dlouhými odpaly do zadního pole jsme přidali další dva. Našim úkolem bylo udržet tuto směnu bez bodu a to se skvěle povedlo Míšovi Andraškovi, který si skvěle poradil třemi strikeouty a tak ukončil zápas. Konečný stav zápasu 5:1 a my jsme si připsali další a tím pádem už třetí výhru.

20:30 ARROWS OSTRAVA vs ATHLETICS BOLOGNA

Tenhle zápas byl boj o všechno. Pokud bychom vyhráli, byli bychom jasně ve finále a proto jsme k tomu i tak přistoupili. Kluci si nic víc nemohli přát. Plné tribuny našich rodičů, večerní zápas pod světly v Itálii...prostě paráda. Do zápasu jsme šli v té nejsilnější sestavě, na kopci s Michalem Andraškem, Naším úkolem bylo co nejrychleji jít z obrany bez bodu, ať můžeme útočit na pálce. To se povedlo, v obraně jsme zahráli rychle tři auty a šli jsme do útoku. Na klucích šlo vidět, že jsou při chuti a chtějí vyhrát. Protože hned prvním odpalem se dostal David Čontoš na třetí metu a tím nastartoval naší pálkařskou sílu. Postupně doběhli Čontoš, Černý, Daněk a to byly naše první tři body. Poté ale přišli tři strikeouty a šli jsme do obrany. Naše obrana jakoby si myslela, že už zápas vyhrála a než jsme se rozkoukali, tak stav zápasu byl 3:3. Tento stav byl stejný až do třetí směny. V téhle směně se nám podařil dát aspoň jeden bod. Poté naším úkolem bylo, udržet směnu bez bodu. To se povedlo, kluci se zkoncentrovali a zahráli krásné tři auty. My jsme šli útočit. Kluci se kously a doběhli si ještě pro tři body, které ukončili zápas a pro nás to znamenalo výhra 7:3!!! Čtvrtou výhru!!! A FINÁLE!!!!!!!

Neděle 3.8.2014

16:00 ARROWS OSTRAVA vs RANGERS REDIPUGLIA FINÁLE!!!!!

Měli jsme dost času na to, abychom si odpočinuli a pořádně se připravili na velké finále. Na klucích šlo vidět jak chtějí vyhrát, jak pracuji jako tým. Nad Ronchi se honila mračna a vypadalo to na to, že bude i pršet. Ale než jsme se nadáli, finále bylo tady, plné tribuny, rodiče s připravenými hlasivkami a my s tou nejsilnější sestavou, na kopci začal Ondra Košata. Hned od začátku nám bylo jasné, že to nebude vůbec lehký zápas. První směna byla bez bodu na obou stranách, obrany hráli bezchybně. Ve druhé směně Redipuglia zahájila útok a připsala si jeden bod na svoji stranu. My jsme nic nechtěli nechat náhodě a zaútočili jsme také a proto stav po druhé směně byl 1:1. Poté se až do 4.směny nedělo nic, naše i soupeřova obrana hrála bezchybně na obou stranách jsme mohli vidět krásné zákroky. Až ve čtvrté směně nám soupeři odskočili a my jsme i přes veškerou snahu chtěli dát bod také. Až jsme začali chybovat v útoku. Z kopce musel jít Ondra a místo něho šel Marek Konečný, který měl za úkol ukončit tlak soupeře, ale nebylo to moc platné, soupeř byl při pálkařské chuti a připsali si další tři body. Stav byl tedy 5:1 a my jsme šli pálit, ale na pálce jsme nedokázali dotáhnout domů ani jeden bod. Místo Marka šel na kopec Dan Černý a ten udržel útok soupeře. V dalším útoku jsme potřebovali udělat pět bodíků! Už se nám to na turnaji povedlo, tak proč by to nešlo znova. Postupně jsme naplnili všechny mety a mysleli jsme, že to nakonec vyjde. Na klucích šla vidět ale už i únava, vyčerpání. Přesto jsme se museli kousnout a jít do poslední směny „buď a nebo" . Ale jak moc jsme chtěli, tak jsme dokázali dotáhnout jenom jeden bod a proto naše jediná prohra na turnaji a ve finále byla 5:2. A my jsme brali stříbro.

Kluci nemuseli být vůbec zklamáni. Na turnaji předvedli snad nejlepší výkon, co mohli. Pálili pořád a s chutí, obrana hrála super... prostě parádní výkon. A hlavně to byla nejlepší příprava na MČR. Kde jinde než v Itálii odehrát 5 kvalitních zápasu ve třech dnech. VÍME NA ČEM MUSÍME JESTĚ ZAPRACOVAT A MÁME JESTĚ CO ZLEPŠOVAT. ALE JEDNO MUSÍME ŘÍCT: OPRAVDU BYCHOM CHTĚLI PODĚKOVAT KLUKŮM ZA SKVĚLÝ VÝKON, ZA VYSTUPOVANÍ NA HŘIŠTI I MIMO NĚJ.

TOMU, CO PŘEDVEDLI, SE ŘÍKÁ TÝMOVÁ PRÁCE.

A TAKÉ BYCHOM CHTĚLI STRASNĚ ALE STRASNĚ MOC PODĚKOVAT RODIČŮM, KTEŘÍ S NÁMA VYRAZILI DO ITÁLIE A KTEŘÍ VYTVOŘILI SKVĚLOU PARTU A KLUKY DOKÁZALI PODPOŘIT JAK NA HŘIŠTI TAK I MIMO NĚJ. OPRAVDU VÁM PATŘÍ JEDNO VELKÉ DĚKUJI!!! A TAKY VELKÝ DÍKY COACHŮM DAVIDOVI PROKEŠOVI, PEPOVI ČERNÉMU A DAVIDOVI ILLKOVI.

TURNAJE SE ZÚČASTNILI: David Čontoš, Vojta Plánička, Michal Andraško, Daniel Černý, Filip Daněk, Martin Pernička, Marek Konečný, Alex Slaná, David Prokeš, Ondra Košata, Vojta Gebauer,

FOTO Z TURNAJE: http://rolex68.rajce.idnes.cz/Italie_2014_m.l._Kadeti/#DSCF1258.jpg

Nemáte oprávnění publikovat komentáře