Vytisknout

Ostravské Šípy znovu sestřelily brněnské Draky

Napsal Jiří Maléř |

Mini série Arrows Ostrava – Draci Brno 2:2 na zápasy. Ke čtvrtému vzájemnému utkání letošního ročníku baseballové extraligy nastoupili ve středu v podvečer na brněnském hřišti domácí Draci proti mužstvu Arrows Ostrava. Ostravané, kteří zatím jako jediní dokázali dvacetinásobného mistra porazit, na předešlé zápasy navázali. Po výborném výkonu zvítězili zaslouženě 4:1.

Předešlá utkání slibovala vyrovnaný a napínavý zápas, svázaný taktikou i bojovností.  Na kopci se v průběhu utkání za Arrows představili hned čtyři nadhazovači a všichni zvládli svůj výkon na výbornou. První směnu odházel Ondra Satoria a přesto, že soupeř obsadil s dvěma outy první a třetí metu, k bodování je nepustil. Stejně si počínal i jeho bratr Matěj Satoria, který odházel druhou a třetí směnu a také mladý Michal Prokeš, který se brněnským pálkařům postavil ve čtvrté a páté směně. Zbytek odházel opět výborně připravený Joe Goodmann. Draci sice v šesté směně dokázali získat bod, ale byl jejich jediný a pouze korigoval výsledek.

Do té doby totiž již borci Arrows vedli 4:0, když ve třetí směně doběhl pro první bod Jakub Grepl, v páté směně přidal druhý Jakub Kaplan a výsledek dovršili v šesté směně Tomáš Juněc a Aleš Navrátil, kteří přidali po bodu. Když pak domácí v dohrávce pouze korigovali a zbývající směny již body nepřinesly, zastavilo se skóre Draci Brno - Arrows Ostrava na výsledku 1:4.

Za Arrows Ostrava se pak v průběhu utkání na pálce ještě představili Russ Cameron, Ramirez Devon, Malík Jakub, Vykoukal Michael, Kovala Tomáš a střídající Míček Tomáš. Všichni do jednoho odvedli bojovný výkon, který vyústil v zasloužené vítezství a srovnání série s Draky na 2:2 na zápasy v základní části extraligy. „Jeli jsme do Brna s tím, že chceme odehrát kvalitní zápas, ale hlavně se nepřetížit před víkendem, kdy nás čekají zápasy s Hrochy. Proto Boris vymyslel rotaci nadhazovačů, která vyšla dokonale. Dařily se nám také konečně hity v důležitých chvílích, kdy byly obsazeny mety a dokázali jsme bodovat. Celkově jsme velmi spokojeni, každé vítězství se počítá, ale jak říkám nyní už se soustředíme na víkend. Především na pátek, kdy budeme hrát před svými fanoušky,“ řekl po utkání člen hrajícího trenérského dua Aleš Navrátil.

Další utkání sehrají hráči Arrows Ostrava již tento pátek 19. května. Od 19:00 hodin nastoupí v areálu Arrows parku na ulici Průběžná v Ostravě-Porubě proti brněnským Hrochům. Přijďte se pobavit extraligovým baseballem, vychutnat dobré jídlo a pití a především připravit našim hráčům skutečnou domácí atmosféru.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře