Vytisknout

Hráči Arrows dokázali, že jsou bojovníci, oba víkendové zápasy otočili

Napsal Jiří Maléř |

Dvě těžká utkání na hřišti pražské Kotlářky mají za sebou baseballisté Arrows Ostrava. V obou sobotních utkáních ještě v šesté směně prohrávali o dva body. Zápasy dokázali otočit a připsat si do tabulky další dvě cenná vítězství v boji o nejlepší tým dlouhodobé soutěže extraligy baseballistů.

V prvním sobotním utkání začali velmi dobře oba nadhazovači, domácí Novák a náš Joe Goodman, drželi dlouho pálkaře zkrátka, navíc si připsali Novák 115 a Goodman, který už poslední směnu neházel, více než 140 nadhozů.

K prvním bodům Kotlářky, jednomu ve třetí a jednomu v páté směně, pomohly chyby v ostravské obraně. Přestože Arrows vévodí nejen extraligové tabulce, ale i statistice s nejmenším počtem errorů, tentokráte se našim borcům nevyhnuly. Pražská Kotlářka dokázala dvoubodové vedení držet až do osmé směny, pak však Arrows zaúřadoval také v útoku, když se podařilo třikrát doběhnout a otočit výsledek na 3:2 pro Arrows. Na to už Kotlářka nestačila zareagovat.

Odveta v sobotu odpoledne probíhala podobně, domácí Kotlářka opět vstoupila do utkání lépe a dokázala v druhé a páté směně bodovat a opět průběžně vedla dva nula. A to i přesto, že vynikající výkon na kopci odváděl Ondra Satoria, který si připsal sedm strikeoutů. Od šesté směny však už zápas znovu patřil hráčům Arrows, nejprve snížili na jedna, dva a v sedmé směně dalšími třemi body otočili zápas ve svůj prospěch a zvítězili 4:2. Baseballistům Arrows tak patří průběžné první místo v tabulce dlouhodobé soutěže, když z 26 odehraných zápasů prohráli pouze čtyřikrát.

Další utkání čeká na ostravské před domácími fanoušky v pátek 16. června, ti se kromě baseballu mohou opět těšit na předzápasový program, který bude tentokráte věnován Městské policii Ostrava. Odpoledne s MP začíná v Arrows parku v pátek v 17:00 hodin, chybět nebude laserová střelnice nebo ukázka zásahu na služebních koních, extraligový zápas Arrows Ostrava – Eagles Praha pak začne v 19:30.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře