Vytisknout

Víkendové boje s deštěm i soupeři přinesly Arrows dvě vítezství a těsnou prohru

Napsal Jiří Maléř |

Víkendové boje s deštěm i soupeři přinesly Arrows dvě vítezství a těsnou prohru

Tři utkání odehráli baseballisté Arrows od pátku do neděle. Nejprve se dvakrát střetli s hráči Eagles Praha s bilancí jedné výhry a jedné prohry a v neděli pak v dohrávce odloženého zápasu změřili síly s Technikou Brno a připsali do tabulky další vítězství. I po tomto víkendu, osm zápasů před koncem dlouhodobé částí, patří ostravským baseballistům průběžné první místo v tabulce.

V pátek v prvním utkání s Eagleszačal na kopci Ondra Satoria, předvedl další výborný výkon, ale chyby v obraně znamenaly, že naši hráči museli otáčet z nepříznivého stavu 0:2. Na štěstí zkušený Jakub Malík, hned v dohrávce třetí směny odpálil tří bodový homerun, podařilo se mu otočit skóre a především probudit spoluhráče. Když pak hned ve čtvrté směně přidal další bodový homerun Michal Vykoukal, vypadalo vše, že Arrows míří za dalším klidným vítězstvím.Pražští Eagles se nevzdali, v páté směně dokázali také homerunem snížit na 4:3, ale to byl pro pátek poslední body hostů. V šesté směně ještě domácí Arrows dokázali přidat pátý bod a uzavřeli skóre na stavu 5:3.

Také sobotní odvetu mezi oběma mužstvy ovlivnilo počasí, utkání bylo několikrát odloženo a domácí hráči museli po dešti připravit hřiště, aby bylo regulérní. Do zápasu vstoupili lépe hosté, už ve druhé směně se jim podařilo bodovat a dostat se do vedení. Poté dlouho udávali tempo zápasu nadhazovači, ale ve čtvrté směně přišel obrat, Arrows dokázali dvakrát skórovat. To však tentokrát ze strany ostravských bylo vše, a když pak Eagles dokázali v šesté a osmé směně urvat po bodu odvezli si z Ostravy těsné vítězství 3:2.

V neděli už počasí v Arrows parku nezlobilo, a tak mohlo být odehráno květnové odložené utkání mezi Arrows a Technikou. Ostravští baseballisté tentokráte neponechali nic náhodě, na kopec nastoupil Boris Bokaj a předvedl se ve výborné světle. Když pak hned první domácí pálkař Devon Ramirez dokázal přidat další hit a především nakonec doběhnout až pro bod fanoušci se těšili na hladké vítězství. Když pak Arrows po dalších bodech ve čtvrté a páté směně vedli už šest nula, na tribunách se pomalu začínalo slavit. Brněnská Technika však zápas nevzdala, hned v šesté směně se dvěma body vrátila do hry a v osmé se pak dalším bodem pokusila utkání zdramatizovat. Bojovně hrající Arrows však obrat nepřipustili, udrželi vedení 6:3 až do konce a připsali si do tabulky další cenné vítězství.

„V pátečním zápase s Eagles jsme se dopustili mnoha chyb v obraně, pomohl až Kubův (Malík) tříbodový homerun, kluci se vzchopili a zápas vyhráli. Přes to výkon určitě nebyl ideální. Sobotní odveta s eagles byla soubojem nadhazovačů, nepodařilo se nám najít sílu a cestu něco s tím utkáním udělat. Před nedělní dohrávkou s Technikou jsme si řekli, že se chceme vrátit do pohody, vrátit na vítěznou vlnu. Kluci tak k zápasu přistoupili, navíc pomohl výborný nadhoz a konečně jsme se chytli i na pálce, takže zasloužené vítězství,“ zhodnotil víkendové zápasy člen trenérského dua Arrows Aleš Navrátil.

Ostravské Arrows čeká další náročný týden, ve středu 21.6. se utkají od 19:30 se Skokany Olomouc, v pátek v rámci Army Day v Ostravě přivítáme Třebíč Nuclears od 19:00, kdy bude k vidění nejenom kvalitní baseball, ale i vojenská technika naší armády a bohatý program pro děti. Sobotní odveta se hraje s Nuclear v Třebíči a v neděli semifinále Českého poháru s Draky Brno a tento zápas by se měl hrát na Arrows.

Přijďte povzbudit naše borce a v rámci Army Day si naši fanoušci budou moci koupit army trika Arrows a army čepice a hlavně se podívat na armádní techniku.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře