Vytisknout

Únorové turnaje zimní ligy žáků

Napsal Tomáš Grepl |

V únoru proběhly hned dva další turnaje Zimní ligy žáků U11 v Paskově.

Na 2. ligovém turnaji 1.2. se představil první z polských týmů Gepardy Zory. Současně to byl také poslední turnaj, kde jsme hráli se dvěma týmy Arrows U11 a U10. Turnaj opět zahájilo derby Arrows, ze kterého vyšel vítězně starší tým 5:0. Po tomto zápase jsme si zpestřili čekání na polský tým krátkým BP. Ve druhém zápase pak rozehrané desítky dlouho držely krok s Gepardy, kteří je nakonec přetlačili v útoku 6:2. Naše jedenáctky si pak vybraly slabou chvilku, když vysoko podlehly Klasiku 0:9. V následujícím zápase s Gepardy již jsme v poli nedělali tolik chyb, ale na pálícího soupeře to znovu nestačilo 3:7. Velkou práci pak měl frýcko-místecký tým s našimi desítkami, které udolal až v dohrávce poslední směny dvěma doběhy na 5:3. Na závěr turnaje si to o prvenství rozdal Klasik s Gepardy, i zde byl Klasik úspěšnější 14:6 a celým turnajem tak prošel bez porážky.

3. ligový turnaj se konal tuto neděli 22.2. za účasti dvou polských týmů z Zor a Jastrzabie. Hned v úvodním zápase jsme se utkali s Klasikem. Ve vyrovnaném zápase se vedení střídalo na obou stranách. Na dva naše jednobodové homeruny v podání Lukáše a Martina odpověděli Klasici v zápětí dvoubodovým. Ani v posledních směnách se nerozhodlo o vítězi a týmy se tak rozešly s remízou 5:5. V dalším zápase Klasik porazil Gepardy, kterým se nedařilo prosadit na pálce 7:0. Podobný byl i další zápas, ve kterém Arrows porazil Jastrzab 6:0. Až v dalších zápasech si polské týmy zvykají na stroj a s Gepardy bojujeme o každou metu ve vyrovnaném zápase 2:2. Zbývá pár vteřin do limitu a tak se začíná ještě další směna. Přestože Gepardi byli k doběhu blíže, neskóruje ani jeden s týmů a stav zůstává nezměněn. Do dalšího zápasu vstupuje lépe polský Jastrab a ujímá se vedení nad Klasikem, ten však trpělivě přidává bod po bodu a nakonec soupeře přetlačí na 8:5. Na závěr turnaje ve vyrovnaném polském derby nakonec Jastrzab poráží Gepardy 5:3.

Závěrem bych chtěl poděkovat rozhodčím Kubovi a Ondovi za velkou pomoc při turnajích. A také Zdeňkovi a Gagimu za pomoc při kaučování našich týmů. V neposlední řadě patří velké díky všem fandícím rodičům, kteří týmy na turnaje doprovázejí. Letošní zimní liga se již blíží ke svému závěru. Poslední 4.ligový turnaj se koná 15.3. a kromě tradičního účastníka Klasiku se můžeme těšit na týmy Silesie z polského Rybniku a olomoucké Skokany.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře