Vytisknout

Back To School: Žáci Arrows U11 přivezli z Prahy bronz

Napsal Květoslav Šimek |

Pohár za třetí místo přivezli žáci Arrows Ostrava (U11) z mezinárodního turnaje Back To School 2016 na půdě Tempa Titans. Tým trenérů Tomáše Grepla, Gabriely Šínové a Markéty Gottvaldové, který v Praze doplnil Dalibor Kucko, prohrál jediný ze šesti zápasů. K tomu byl Matyáš Pjontek vyhlášen statisticky nejlepším pálkařem turnaje.

„Byl to dobrý turnaj, protože bilance pěti výher a jedné prohry je hodně pozitivní,“ hodnotil trenér Tomáš Grepl. „Jen mě mrzí prohra ve skupině s Třebíčí. Věřil jsem, že jsme schopni favorita trochu potrápit.“

Soupisku pro pražský turnaj doplnili Franciszek Dudek (Silesia Rybnik) a Vojtěch Buščík (Klasik Frýdek-Místek). I proto, že se všechny duely hrály v úmorném vedru a na 90 minut. Ve skupině měli Ostravané pět soupeřů. Až na výpadek s Třebíčí (1:21) je zvládli slušně. Nejcennější bylo drtivé vítězství nad Kotlářkou (23:2), na níž kluci dost nešťastným způsobem ztroskotali v Českém baseballovém poháru v Třebíči.

Vítězství nad pražským SaBaTem (15:2), rakouskými Diving Ducks (8:7) a Jabloncem (15:0) byla z kategorie povinných. Až na zbytečně dramatický závěr s Rakušany to na hřišti také tak vypadalo.

Jediné, co ostravským žákům v Praze na turnaji hrubě nevyšlo, byl duel o první místo ve skupině s Třebíčí. Nedařilo se na pálce, ani v poli, kde jsme udělali 8 chyb. „I Třebíč umí udělat chyby v poli, jenže my jsme ji naší pálkou pod tlak ani nedostali,“ komentoval trenér Grepl. Faktem je, že Třebíč byla v celém turnaji suverénní a dokráčela si nakonec poměrně jednoznačně k titulu.

V duelu o bronz s Hrochy Brno, obhájci vítězství z předchozího ročníku, už byli hráči Arrows znovu v ráži. Soupeře rozstříleli už v první směně (11 doběhů) a vyhráli přesvědčivě 21:4.

Sestava Arrows Ostrava: Lukáš Hurta, Filip Votava, Matyáš Pjontek, Vojtěch Švigost, Dalibor Slapnička, Marek Slapnička, Vojtěch Buščík, Franciszek Dudek, Viktor Gajdica, Filip Šín, Hynek Najvert, Filip Šimek.

Konečné pořadí turnaje: 1. Třebíč Nuclears, 2. Tempo Titans, 3. Arrows Ostrava, 4. Hroši Brno, 5. SK Kotlářka, 6. North Stars, 7. Eagles Praha, 8. SaBaT Praha, 9. Olympia Blansko, 10. Wr. Neustadt Diving Ducks, 11. Blesk Jablonec.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře