Vytisknout

Budoucnost Arrows. Tým do 21 let převzal pohár za třetí místo

Napsal Květoslav Šimek |

Květoslav Šimek

Budoucnost Arrows. Tým do 21 let převzal pohár za třetí místo

Pohár za třetí místo v baseballové extralize do 21 let převzali mladí hráči Arrows Ostrava. Během finálového duelu Czech Series jim jej předal předseda baseballového svazu Petr Ditrich. „Být během sezony v plné palbě, tedy i s klukama, kteří už jsou oporami prvního týmu mužů, tak jsme mohli hrát i ve finále o mistrovský pohár,“ říká David Prokeš, který v zápasech baseballistů do 21 odkoučoval nejvíc zápasů. Oficiálně jsou jejich trenéry Cameron Russ a Devon Ramirez.

Ostravští baseballisté skončili v dlouhodobé i nadstavbové části na třetím místě. O titul ve finále bojují Hroši Brno s Draky Brno. První finále vyhráli Hroši 6:1, druhé se za nerozhodného stavu 1:1 nedohrálo. „My už jsme o třetí místo proti Eagles nehráli, protože řada našich kluků je ve finále mužské extraligy,“ informoval Prokeš. „Namátkou Kuba Grepl, Ondra Satoria, Jakub Kubica nebo Martin Šmoldas...“

Podobné to bylo i během sezony. Klíčoví hráči týmu do 21 let hrávali extraligu s áčkem, takže naskakovali mladší hráči. „Zahráli si kluci, kteří mají šestnáct, sedmnáct, osmnáct,“ líčí Prokeš. „V této kategorii jsou na výjimku povolení i tři hráči do 23 let, nám tak třeba pomáhal Michael Vykoukal, a rozdíl pěti roků je v této kategorii přece jenom znát. Třetí místo v konečném důsledku odpovídá, úspěch to je.“

Týmové statistiky i tak ovládli zkušenější hráči. Největší počet RBI (stažených doběhů) si připsal Jakub Grepl (26), nejvíc odpalů Jakub Kubica (23) a nejvíc strike-outů Michal Prokeš (62).

Extraliga U21, základní část: 1. Draci Brno (15 výher/ 5 proher), 2. Eagles Praha (14/6), 3. Arrows Ostrava (12/8), 4. Hroši Brno (12/8), 5. Třebíč Nuclears (4/16), 6. Kotlářka Praha (3/17), nadstavbová část nejlepších čtyř: 1. Hroši Brno (5/0), 2. Draci Brno (4/2), 3. Arrows Ostrava (2/3), 4. Eagles Praha (0/6).

Arrows Ostrava: Martin Šmoldas, Michael Vykoukal, Ondřej Satoria, Šimon Musil, Matěj Bělunek, Michal Prokeš, Filip Matějka, Jakub Kubica, Tomáš Ondra, Dominik Reich, Matěj Satoria, Tomáš Kovala, Samuel Noskievič, Ondřej Košata, Vojtěch Ovčačík, Przemyslaw Kruczek, Kamil Stajer, Krzysztof Golebiowski, Jakub Grepl, Daniel Černý, David Čontoš, Filip Daněk, Jaromír Bartel, David Prokeš, Alexandr Šín, Michael Andraško, Vojtěch Plánička.

Nejvíc RBI: 1. Grepl 26, 2. Ondra 24, 3. Ovčařík 16, 4. M. Prokeš 13, 5. Kubica 12

Nejvíc hitů: 1. Kubica 23, 2. Grepl 21, 3. Ovčařík 20, 4. T. Kovala 19, 5. Ondra 18

Nejvíc strike-outů: 1. M. Prokeš 62, 2. Kubica 27, 3. M. Satoria 26, 4. Košata 11, 5. O. Satoria a Ondra 8

Květoslav Šimek (www.isport.cz)

Foto Jaromír Pigula

Nemáte oprávnění publikovat komentáře