Vytisknout

Den 6 - Titul do Ruska, Češky berou stříbro!!!

Napsal Dan Krejčířík | .

Prvním utkáním závěrečného dne ME kadetek byl souboj mezi Holandskem a Ruskem. Vítěz postupuje do večerního finále, poražený bere bronzové medaile.

Nizozemí - Rusko 2:3

Od úvodního nadhozu se hrál parádní softball. Do zápasu vstoupily lépe Holanďanky, které nejprve v obraně zahrály 3 rychlé auty a následně hned ve svém 1. útoku bodovaly. Ukázkově využily mety zdarma, kterou vybojovala první pálkařka Damishah CHARLES. Sebeobětovacími odpaly ji posunuly až na 3. metu, odkud ji pro vedoucí bod jednometovým odpalem poslala Isa LOS. Podruhé Holanďanky udeřily ve 3. směně v situaci naprosto stejné, jako v 1. směně, když využily mety zdarma na první pálkařku a dokázaly ji stáhnout pro další bod. Ve 4. směně se poprvé v útoku dokázaly prosadit hráčky Ruska.

Vytisknout

Total standing

Napsal Tomáš Grepl | .

Total standing

1. Russia

2. Czech Republic

3. Netherlands

4. Belgium

5. Germany

6. Great Britain

7. Poland

8. Slovakia

9. Romania

10. Serbia

11. Ukraine

12. Lithuania

Vytisknout

ME kadetek - DEN 5. – Jsme ve finále !!!

Napsal Dan Krejčířík | .

Pátý den ME kadetek otevřel souboj o 7. místo mezi Slovenskem a Polskem.

Slovensko – Polsko 4:7
Jako první se prosadily hráčky Polska ve 2. směně, když využily několika chyb v obraně Slovenek a ujaly se vedení 2:0. Ve 3. směně nápor Polek pokračoval a kombinací tří odpalů s chybami dosáhly dalších tří bodů a utkání vypadalo na jednoznačnou záležitost. Slovenky tuto skutečnost ale nechtěly připustit, zabojovaly a ve čtvrté směně snížily na rozdíl jediného bodu. Slovenské naděje vzaly za své hned v 5. směně, když hráčky Polska opět po chybách slovenské obrany znovu 2x skórovaly. Do konce utkání se pak už nic nezměnilo a tak po vítězství 7:4 obsadily Polské hráčky sedmé, Slovenské osmé místo.

Třemi zápasy se dohrávala skupina „H". Prvním soubojem bylo utkání mezi

Partneři

 • logo esf
  Evropská Softballová Federace
 • logo csa
  Česká Softballová
  Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj