Den šestý - FINÁLE

Napsal Martin Bohoněk | .

Vše se schlovalo k vyvrcholení. Ovšem pohled na nebesa a do radarových map nevléval příliš optimizmu do žil nikomu. Zatímco dopoledne bylo více než hezké počasí, vše vynahradilo odpoledne. Hodinu před začátkem zápasu se spustil déšť. A byl z toho odklad zápasu. Nejdříve šestnáctá hodina měla rohodnout. Přestalo pršet a vše se začalo připravovat na začátek finále. Nicméně přišla další průtrž mračen. Další posun, tentokráte až na šestou večerní.

Počasí se nakonec umoudřilo a mohlo se začít. Vyvrcholení předchozích

Den pátý

Napsal Martin Bohoněk | .

V pátém dni, resp. v prvních dvou zápasech, jasně dominovaly celky, které měli dostatek sil a vůle zvítězit. V prvním zápase Apollo Bratislava deklasovalo po dominantním výsledku polské Kutno po pěti směnách 22:0. Svou misi splnili beze zbytku. Vyhrát ti utkání v turnaji.

V druhém zápase se utkal rakouský celek s ukrajinským. Ani zde nedošlo k překvapení. Odehrálo se celkem sedm směn, e kterých ukrajinští nadhazovači nedovolili skótrovat rakouským pálkařům. Výsledek 9:0 hovoří jasně.

Ve večerním zápase se očekávala spíše

Den čtvrtý

Napsal Martin Bohoněk | .

V prvním zápase se představily týmy slovenského Appola a švýcarského Flyers. Švýcaři šli v počátku utkání hned do vedení a zdálo se, že bude opět rychle rozhodnuto. Apollo nechtělo svou kůži dát lacino a v polovině zápasu se švýcarům přiblížilo po sérii odpalů až na rozdíl dvou bodů. PAk ale opět udeřili Švýcaři a zápas rozhodli jednoznačně v sedmé směně.

Druhé utkání ukrajinského Sdusoru a polského Kutna bylo o poznání dramatičtější. Ukrajinský tým se ujal hned v první směně vedení 1:0. Polskému

Den třetí

Napsal Martin Bohoněk | .

Očekával se souboj o to, kdo se přiblíží sobotnímu finále. Rakouský tým nebyl bez šancí, ale to by musel v úvodním středečním utkání porazit tým Flyers ze Švýcarska. Jenže všechny naděje zhasly hned v první směně. Po šesti bodech švýcarských byl jeden bod malou odvetou. A tak bylo o vítězi v podstatě rozhodnuto. Flyers si vítězství pohlídali a zvítězili po páté směně 16:1.

Velmi zajímavým utkáním naopak byl zápas mezi ukrajinským Sdusorem a slovenským Apollem. Oba nadhazovači byli dominantní a skóre se

Den druhý

Napsal Martin Bohoněk | .

Druhý hrací den přinesl především zlepšené počasí, slunečné bylo, nicméně oproti výkendovým teplotám bylo výrazně chladněji. Všichni očekávali, jaký trend budou mít další zápasy. Výrzných rozdílů bylo přeci jen v prvním dni spíše více.

V prvním zápase se představil švýcarský tým Therwil Flyers proti polskému Kutnu. Zápas byl dlouho vyrovnaný. Překvapivě hned do vedení šlo Kutno. Švýcarům se podařilo skóre srovnat až ve směně třetí, ještě navíc přidali dva body. Hned ve

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj