Klub - Aktuality

Napínavá kvalifikace First cup U8

V sobotu 18.05. proběhla kvalifikace na největší národní baseballový turnaj pro děti do 8 let, tzn. First cup, který se již několik let pořádá v Brně v areálu Hrochů. Vstupenkou na tento turnaj byla kvalifikace na stříbrném First cupu v Olomouci, kterého se účastnily čtyři týmy, a to domácí Skokani Olomouc, Klasik Frýdek – Místek, Snails Orlová a Arrows Ostrava.

První a zápas jsme odehráli proti Skokanům. Naše děti byly připravené, plné adrenalinu a nadšení, které se ukázalo taky ve hře. Díky silné pálce jsme dělali důležité body a v poli jsme dokázali mít silnou a přesnou obranu, která nám zajistila první důležitou výhru s vysokým skóre.

Díky dlouhé pauze do druhého zápasu jsme se zúčastnili dovednostních soutěží Masters, které obsahovaly hod míčkem, běh po metách a odpal ze stativu. Do každí kategorie jsme nominovali 4 děti. Celkově tak mezi sebou bojovalo 16 dětí v každé dovednosti.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti Snails Orlová, kde naše koncentrace nebyla tak přesná jako v prvním zápase, ale i přes to se děti svou snaživostí dokázaly vypořádat s tímto týmem. Díky tomu, že zabojovaly v útoku na pálce získaly cenné body, a ty je tak posunuly k druhému vítězství.

Hned po druhém zápase jsme nastoupili proti silnému týmu z Frýdku – Místku, kde tento zápas byl takovým finálovým zápasem této kvalifikace. Arrows proti Klasiku bojovali o první místo.

Na začátku zápasu jsme se dostali do těsného vedení, které jsme dokázali držet do třetí směny. Bohužel Klasik ukázal svou sílu a začal nás tlačit svými tvrdými odpaly, které je dostaly do vedení. Do poslední směny jsme šli jako domácí na pálku, kdy jsme měli možnost zabojovat o výhru v tomto zápase, bohužel se nám nepovedlo odpovědět stejnou silou jako Frýdek, a tento poslední zápas jsme prohráli.

V této kvalifikaci jsme skončili na druhém postupovém místě a zajistili jsme si tak vstupenku na zlatý first cup.

Na konec turnaje přišlo vyhlášení výsledků celého turnaje včetně dovednostních soutěží. Musíme velmi pochválit všechny děti, jelikož se snažily dát maximum, aby výsledek dopadl co nejlépe. Každopádně bychom vyzdvihli tři hráče, kteří dominovali v Masters. Na 3. místě v nejrychlejší běhu po metách se umístila Amálka Gálová. Na 1. místě v nejrychlejším běhu po metách se umístil Adam Pala. Na 1. místě v hodu míčkem se umístil Mikuláš Gallo.

Všichni se už moc těšíme, jak si to za měsíc v Brně užijeme.

 

Z tým trenérů

 

Johny