Klub - Aktuality

U9 Ostrava jela na ČBP zbořit Šumperk

O uplynulém víkendu se konal Český baseballový pohár kategorie U9 v Šumperku, kde jsme nastoupili ve skupině B proti Skokanům Olomouc, Hrochům Brno, Ježkům Jihlava a Olympii Blansko.

Na turnaj jsme přijeli s dobrou náladou, bohužel v trochu oslabené sestavě. Doplnili jsme tým o mladší nadějné hráče, kteří si chtěli vyzkoušet rychlejší baseball, nasbírat co nejvíce zkušeností a navázat nové kamarádství a přátelství.

Na turnaji jsme hráli celkem 6 zápasů, kdy jsme dokázali vyhrát úvodní zápas proti Skokanům Olomouc, kteří měli taktéž seskládaný tým z mladších hráčů, ovšem ostatní týmy ve skupině měly sestavu z 9letých hráčů. Týmy pálily daleké a tvrdé odpaly, kdy jsme tyto těžké balony často nedokázali pochytat. Na pálce jsme se dokázali mnohokrát prosadit, měli jsme hodně kvalitních odpalů, bohužel nám to nestačilo k udržení zápasů či výhře.

V sobotu jsme měli po náročném dni zajištěnou regeneraci v termálních lázních Velké Losiny, kde děti nasbíraly energii a na chvíli zapomněly na baseball.

V neděli jsme dohrávali skupinu z Olympií Blansko, kde jsme v první směně Olympii nasolili 3 body a dostali jsme je do nekomfortní zóny. I přes to Olympie ukázala velkou dávku dovednosti a otočila zápas.

Do zápasu o umístění jsme hráli první zápas s Technikou Brno, kde už bohužel byla vidět únava a nesoustředěnost našeho týmu. Hra se nám nedařila dle našich představ, a tak jsme šli do posledního zápasu o 7-8 místo s Klasikem z Frýdku Místku.

Tento zápas byl pro naše mužstvo nejhezčím zápasem, který se přelíval z jedné strany na druhou. Jedna směna a jeden out rozhodl o tom, že jsme nakonec prohráli i tento zápas a končíme na turnaji na 8 místě.

Turnaj nám ukázal naše slabiny, na kterých musíme více zapracovat. Bylo zde ale také mnoho momentů, které nás velmi potěšily a překvapily. Myslím, že každý hráč předvedl úžasný zákrok, na který může být hrdý, ať už to byly zákroky v poli nebo odpaly.

Děkuji za předvedený výkon hráčům, děkujeme rodičům, velké díky patří Honzovi Žlábkovi, který nám přijel pomoct a byl velmi platným článkem na hřišti a Lucce Kudrové za kvalitní koučink na třetí metě.

 

Za realizační tým

 

Johny