Klub - Aktuality

Softball - Coachball U11 – mluví se o nás!!!

Když jsme v sezóně 2022 přihlásily první nejmenší čistě dívčí tým pod hlavičkou Arrows do soutěže coachball U11 pod softbalovou asociací, byly jsme v této soutěži trochu jako zjevení. Většina týmů je složená pouze z kluků, sem tam se objeví nějaké holky, ale moc jich běhat na hřišti neuvidíte. Naše devítileté naděje doplněné o pár starších hráček se v soutěži rozkoukávaly a slavily každý postup na metu nebo zahraný aut. V sezóně 2023 už se nám podařilo pár zápasu vyhrát, ale konkurence byla pořád na lepší úrovni. Do sezóny 2024 vstupujeme s ostříleným týmem plným opor, máme většinu hráček U11 a doplňujeme mladšími nadějemi.

  1. Kolo – Sever Brno

Premiéra v této sezóně vyšla holkám na jedničku, překvapily nejen rodiče, trenérky, ale i sebe, že má smysl trénovat a pak to všechno v zápasech prodat a že to půjde. Ve skupině narážíme na čistě chlapecký tým Locos Břeclav a k překvapení všech je porážíme 12:10. Hned v prvním zápase vidíme jistotu holek v obraně, hrajeme velké množství autů ve vnitřním poli. Házíme rovné příhozy, chytáme s rutinou. Na pálce máme také dlouhé a tvrdé odpaly do zadního pole. S dalším velmi silným týmem Snails Kunovice remízujeme 5:5 a jdeme z druhého místa do semifinále na další Kunovický tým Snails B, který porážíme 11:6 a na závěr nás čeká finále s domácím týmem Sever Brno. Ve finále jsou už hráčky unavenější a prohráváme 0:7. Přesto jsme v Brně předvedly velmi solidní výkon a 2. místo je pro hráčky opravdu zasloužené. 

  1. Kolo – Kunovice

V základní skupině prohráváme se silným týmem Kunovic, pozdějším vítězem celé divize 0:9, hned poté porážíme druhý Kunovický tým B 9:3 a jdeme zase ze druhého místa do semifinále, kde na nás čeká zase Sever Brno, vítěz prvního kola soutěže. Do zápasu s čistě chlapeckým týmem Severu vstupujeme s respektem, snažíme se bodovat každou směnu a hrát kvalitní obranu. Do zápasu jsme všichni včetně diváků tak vtáhnutí, že ani nepostřehneme, že soupeř už měl dohrávku zápasu, ve které nedotáhl naše nastřádané body a vítězíme velmi těsně 5:4. Postupujeme do finále a zase se utkáme s Kunovicemi. Hráčky stejně jako v minulém turnaji už nemají moc síly a podléhají silnému soupeři 0:14. Přesto se nám zase podařilo obsadit druhé místo, hráčky mají úsměv od ucha k uchu a právem na sebe můžou být pyšné.

  1. Kolo – Břeclav

Poslední kolo této soutěže rozhodne o přímém postupujícím na MČR a dále druhý a třetí tým z divize má právo jet na kvalifikační turnaj a postup na MČR ještě vybojovat.

Turnaj zahajujeme výhrou ve skupině proti týmu Kunovice B 14:3, hráčky zase tvrdě útočí, v poli hrajeme důsledně, dobrý začátek. Druhý zápas ve skupině prohráváme se Severem Brno 4:19, kluci nás přestříleli, na pálce si vybíráme slabší chvíli. Postupujeme z druhého místa do semifinále, kde narážíme na Snails Kunovice. Tento zápas se nám hrubě nepovedl v obraně, nepřesné příhozy, špatně zachycené míče a i běžecké chyby v postupu na metách nás nakonec stojí vítězství a prohráváme 9:12. Čeká nás zápas o třetí místo s domácím týmem Locos Břeclav. Hráčky vletí do zápasu a s naprostou převahou na pálce poráží soupeře v jednom z nejkrásnějších zápasů jarní části sezóny 14:7. V tomto zápase hráčky odpálily celkem 20 hitů. Třešničkou na dortu byl první homerun za plot od Klárky Večeřové. Niky Kozáková zase na pozici catchera chytla pomocí parádních ryb dva foulbally.

V tabulce divize Morava končíme na 3. místě, holky se v konkurenci kluků vůbec neztratily, favority dokázaly potrápit, ale to hlavní je, že práce hráček je vidět. Odměnou pro hráčky jsou nadšení rodiče i diváci, chodí je sledovat i fanoušci z ostatních klubů, o týmu plném holek se mluví. Hráčky si svou jistou a rutinní hrou vybudovaly respekt. Nejlepší tři pálkařky Alenka, Anička a Klárka si drží průměr na pálce přes 700 a i ony už zažívají pokřikování soupeřů: pozor, dobrá pálkařka!

V tomto našem nadějném týmu válí: Eliška Bučková, Bela Gallová, Vali Gillarová, Nela Hoňková, Nela Horáková, Niky Kozáková, Majda Mušková, Alenka Osmančíková, Eliška Schwartzová, Nela Sumarová, Anička Uhlařová, Naty Vardanová a Klárka Večeřová.

Trenérky: Bára Večeřová, Bára Saviola a Luisa Uhlařová.