Softball U19

Naše juniorky na MČR stříbrné.

      Po delší odmlce se nám letos podařilo složit kvalitní juniorský tým do 19 let a tak jsme mohli vyrazit do Prahy urvat nějakou tu medaili. Podzimní termín turnaje hrozil určitýmy výkyvy počasí, ale nakonec se vše odehrálo a pro nás mistrovství skončilo velkým úspěchem a stříbrnou medailí. Na OPEN turnaji startovalo 9 týmů a nám los přisoudil přetěžkou pětičlennou skupinu.

       Holky se dovedly ovšem perfektně namotivovat a jako první to odnesl loňský vítěz Eagles Praha. Od první směny se strhla velká přestřelka a tak po 2 směně je stav 4:4. Na prkně máme Báru Štůskovou a ta svým  výborným výkonem přibrzdí pálkařky Eagles a v koncovce urveme vítězství 7:5. Ve druhém utkání nás čekal další favorit celého mistrovstství a vítěz juniorské extraligy Dvůr Králové nad Labem. Co se ovšem dělo s naším útokem to nikdo nečekal. V holkách snad bouchli saze a přidávaly jedem hit za druhým. Vše začala ve 2 směně Terka Kubicová homerunem, po ní Vikina Borkovičová ránou do plotu a po dalších 4 hitech vedeme 5:0. Obrana funguje též na jedničku a tak po dálších 5 hitech drtíme favorita 10:3. Poslední naše sobotní představení byl mezinárodní zápas s týmem Panthers Trnava, který startuje v naší juniorské extralize a tak může bojovat též o Český titul. Jsme hoste a jdeme první pálit. Náš první útok trvá dlouhých 25 minut a drtivým tlakem se ujímame vedení 9:0. Pote se trochu uspokojíme a necháme Trnavu skorigovat na 9:4, ovšem v koncovce opět zabereme a vítězíme 13:4.

       Turnaj tedy máme parádně rozjetý a tak si na nedělní ráno dáváme za cíl porazit Tempo Praha a skupinu tím vyhrát. Tempo je vítěz 2.ligy juniorek a tak ho dobře známe. Na prkno stavíme opět Báru Štůskovou a na zadáka další oporu Terku Kubicovou a holky celý zápas perfekně držely Tempo na uzdě. Náš útok začal opět famózně a v 1 směně se ujímáme vedení 3:0. Jediný bod pouští naše perfektní obrana až ve směně 5 a tak nakonec vítězíme 3:1. Vyhráváme tak skupinu a v semifinále máme za soupeře SaBaT Praha. Dalšího účastníka juniorské extrligy. Jsme domácí a tentokrát nás zaskakuje SaBaT 2 doběhy v prvním útoku. Na naší pálku se ovšem na tomto šampionátu můžeme spolehnout a hned v dohrávce srovnáváme na 2:2. Skóre se poté přelévalo ze strany na stranu, ale pro nás s vítězným koncem 5:4.

        A je tu finále, které častým přerušováním kvůli dešti začalo až slavnostním ceremoniálem v 17.00 pod svěli. Prokousal se do něj Dvůr Králové nad Labem semifinálovou výhrou na Joudrs Praha 4:3 v T-breaku 7. směny. Na prkno stavíme opět naší oporu Barču Štůskovou a celý zápas se zdá, že máme více ze hry, ale stav po 6. směně je 1:1. Je tu první T-break a po něm stav 2:2. Je tu druhý T-break a v něm máme obsazenou první a druhou metu bez autu ovšem body nestáhneme 2:2. Je tu třetí T-break a v něm se Dvůr ujímá vedení a nám se v dohrávce již vyrovnat nedaří a tak prohráváme po velikém boji s favoritem 3:2 a odvážíme si tímto bezvadným výkonem stříbrnou medaili.

          Všechny holky musíme moc pochválit. Na turnaji utvořily perfektní tým a předváděly výborné výkony. Dvě slečny bych ovšem rád vyzdvihl Terka Kubicová se stala podle statistik nejlepší pálkařka mistrovství a naše opora na prkně Barunka Štůsková byla třetí nejlepší nadhazovačka. Holky moc děkujeme za tento velice úspěšný šampionát.

Na turnaji startovala děvčata: Robina s Marina Burkovičovi, Bára Kozelská, Vanesa Ščotková, Eliška Poláchová, Tereza Kubicová, Bára Štůsková, Alex Slaná, Zuzka Pláničková, Michaela Merczová. Vikina Borkovičová a Hanka Rudohradská

A vedli je trenéři: Lubomír David a Roman Gavlovský