Baseballová All Star Game nabídla nezapomenutelný zážitek pro fanoušky i hráče – od nejmladších talentů až po špičku extraligy. Zástupci Arrows Ostrava se představili v dětské kategorii U9 i mezi elitními hráči reprezentace a výběru extraligy. Nechyběly emoce, skvělé výkony ani pravý týmový duch!
Mladý nadhazovač Mikuláš Viktorin z kategorie U11 Arrows Ostrava zažil díky dobročinné dražbě výjimečný baseballový trénink po boku reprezentačního hráče Ondřeje Satorii. Individuální lekce přinesla nejen nové dovednosti a cenné rady, ale především motivaci a silný zážitek, který ukazuje, že baseball je o víc než jen o sportovních výkonech – je o podpoře, komunitě a inspiraci napříč generacemi.
Tým Arrows Ostrava U10 se zúčastnil prestižního mezinárodního turnaje SuperCup 2025 v Hluboké nad Vltavou. V konkurenci 24 týmů z 9 zemí jsme si připsali historické vítězství nad budoucím šampionem a odvážíme si skvělé 10. místo, spoustu cenných zkušeností a nezapomenutelných zážitků.
O víkendu jsme na domácím hřišti odehráli klíčovou sérii proti Sokolu Hluboká, který do Ostravy dorazil se sérií šesti výher. Výsledkem naší bojovnosti je vítězství 2:1 na zápasy a udržení třetího místa v tabulce české baseballové Extraligy.
po 19. 5. 2025
Arrows opět vítězně! Z Prahy vezou dvě těsné výhry a druhé místo v Extralize
Muži Arrows Ostrava zvládli i náročnou venkovní sérii s Eagles Praha a díky dvěma těsným vítězstvím se posunuli na samostatné druhé místo tabulky. Výrazný podíl na úspěchu měli opět spolehliví nadhazovači a silná koncovka v obou zápasech. V dalším kole čeká tým klíčová série proti Drakům Brno, která může rozhodnout o průběžném lídrovi soutěže.
Další vítěznou sérii si v uplynulém týdnu připsali baseballisté Ostravy. V Praze zvládli těsné duely s Eagles a osamostatnili se tak na druhém místě tabulky české Extraligy.
V obou utkáních se Arrows mohli spolehnout zejména na výkony svých nadhazovačů. V prvním začal na kopci Ondřej Satoria a ten v šesti směnách umožnil soupeři pouze jeden doběh. Závěr pak doházela dvojice Alexandr Šín a Jan Tomek. Ale ani ostravští pálkaři se nedokázali prosazovat proti japonským nadhazovačům Eagles a po devíti směnách tak bylo na tabuli skóre 3-3, když jeden stáhl prvním homerun v sezóně Brandon Smith. O vítězi tak muselo rozhodnout nastavení. V něm se jako jediní prosadili hráči Arrows, kteří využili divokého nadhozu soupeře a Daniel Černý doběhl pro čtvrtý bod. Tomek pak v dohrávce drama nepřipustil a udržel výhru pro svůj celek.
Ve druhém zápase odházel sedm směn Jan Kozel, jenž také povolil pouze jeden doběh. Vše podstatné se ale stalo v posledních dvou směnách, kdy nebyl ve hře. Pálkaři Ostravy nejdříve v osmé směně otočili skóre dvěma doběhy, aby o něj vzápětí po homerunu soupeře přišli. Poslední slovo ale opět měli Arrows, kteří v deváté směně třemi body otočili stav na 5-4 ve svůj prospěch. Výrazně se na obratu podílel Jakub Malík, jenž si v zápase připsal 4 hity, z toho dva v posledních dvou směnách. Matyáš Novotný následně žádné drama nepřipustil a s třemi strikeouty uzavřel duel, který skončil další těsnou výhrou.
„Oba zápasy byly bodově slabší. Skvělé výkony nadhazovačů na obou stranách držely pálkaře na uzdě celou sérii. V prvním zápase skóroval první soupeř. My jsme udeřili v 7. směně, kdy nás nastartoval Brandonův homerun. V 8. směně se nám povedlo poskládat důležité kontakty a týmově otočit zápas. Ačkoliv soupeř zápas vyrovnal, my jsme dokázali stáhnout rozhodující bod v nastavené směně a zápas zavřít. Druhý zápas byl ve stejném duchu jako ten první. Dominantní výkony nadhazovačů povolily první doběh zápasu až v 7. směně. Znovu jsme ale ukázali naši sílu v koncovce utkání. Dokázali jsme soupeře dostat pod tlak výbornými odpaly, ale také skvělou squeeze play, která překlopila momentum na naši stranu. Jednobodový náskok jsme v závěru dokázali uhlídat a připsat si druhou důležitou výhru,“ zhodnotil sérii Matyáš Novotný.
V následujícím týdnu čeká na Arrows třízápasová série s úřadujícími mistry Draky Brno, která bude zároveň přímým soubojem o první místo v tabulce. Úvodní páteční duel na Arrows Parku bude také oslavou tisícího hitu Jakuba Malíka v české Extralize. Zbylé dva zápasy se pak odehrají v Brně.